Teden otroka »Svet, v katerem želim živeti« pri Pikapolonicah in Želvicah

Kot prejšnja leta je imelo tudi letošnje leto tedna otroka vsebinsko usmeritev, letos  z naslovom: »Svet, v katerem želim živeti«. Z otroki smo se pogovarjali kakšen svet si želimo, kaj lahko mi naredimo za to, pogovarjali smo se ob piktogramih s pravili obnašanja, ki jih imamo izobešene v igralnici, izpostavili smo pravice otrok … Trudili smo se, da so bile dejavnosti, ki smo jih izvajali raznolike, v prvi vrsti namenjene temu, da so se otroci med seboj družili, sodelovali in imeli možnost izraziti se na različne načine in so bile plod ustvarjalnosti vzgojiteljev ter sodelujočih. Nudile smo dejavnosti, ki krepijo stik otroka z otrokom in otroka z odraslim. Vsi oddelki smo se že tradicionalno srečali na »otroški olimpijadi prijateljstva«. Igre v katerih smo bili vedno vsi zmagovalci, pod pogojem, da smo opravili nalogo, so bile zastavljene tako, da so lahko sodelovali vsi otroci, od najmlajših do najstarejših. Povezovala jih je rdeča nit, ki se je zaključila z velikim krogom prijateljstva in bučnim prepevanjem vseh otrok. Otroke iz oddelka Želvic in Pikapolonic, ki imamo prostore v isti stavbi, pa so nas tudi ostale dni  družile skupne aktivnosti. Vsaka skupina je bila en dan gostiteljica. Potrudila se je, da je bila kar se da izvirna pri svojih pripravljenih aktivnostih. Med seboj smo se obdarili s plišastimi igračami, skupaj smo si ogledali predstavo »Pod medvedovim dežnikom«, ki so jo odigrale vzgojiteljice, spoznali smo terapevtskega psa, se z njim igrali, plesali, ustvarjali … Skratka, imeli smo se lepo.

Poskušajmo živeti teden otroka vsak dan v letu in ustvarjati svet v katerem bo res lepo živeti. Odrasli smo otrokom na vsakem koraku vzgled. In naš pozitiven vzgled naj ustvarja svet, v katerem želimo živeti.

Za male Pikapolonice in Želvice Marinka Lenart