Kamni, kamni in spet kamni

Počitniške in kasneje tudi septembrske uvajalne dni v oddelku Pikapolonic, smo imeli v igralnici kotiček s kamni. S prinašanjem, opazovanjem, nabiranjem različnih kamnov smo naredili zbirko, na katero smo bili ponosni. Tako preprost, naravni material, a nudi otroku toliko različnih možnosti za njegov razvoj. Kamne smo našli na sprehodu, na poti, škarpah, hišah, tlakovanih dvoriščih, prinašali smo jih od doma… Razlikovali so se po obliki, barvi, velikosti, trdoti, vrednosti… Tako smo po teh lastnostih lahko utrjevali različne matematične pojme, jih razvrščali, ustvarjali vzorce, jih razporejali po velikosti in se z njimi vsakodnevno igrali. Nismo in nismo se jih naveličali. Na spletu smo si pogledali različne videoposnetke kamnolomov, različnih strojev, drobilcev kamenja. Kamni so bili naš vsakodnevni ustvarjalni material iz katerega je nastalo kar nekaj izdelkov. Z njimi smo risali, barvali, jih uporabili kot male instrumente, za spremljavo pesmi. Kako malo je včasih potrebno za motivacijo in ustvarjalnost otrok.

Marinka L.